12. 12. 2010 A - Z stav cup, turnaj SK Holice

09.12.2010 09:58

12. 12. 2010 – A - Z stav cup, turnaj SK Holice.

Poprvé na bedně a 7. místo

Účastníci SK Holice bílý           SK Holice zelení

               SK Pardubičky           ŽSK Třemošnice

               AFK Horní Jelení       Paramo Pardubice

               FK Přelouč                 SK Uničov

               TJ Jiskra Ústí n. Orl.

 

Počet hráčů: 1 + 4

Hrálo se systémem každý s každým. Zápas trval 10 minut.


Sestava bílý: brankář - Šafr Š.

                      hráči - Roučka V., Roček M., Rybyšar V., Černý Š., Kovařík A.

                                 Sochůrek T., Rybyšar J., Jeník D., Suchanová E., Pokorný L.

                      trenéři: Černý P., Kovařík L.

 

Sestava zelení: brankář - Svoboda P.

                         hráči - Starý A., Schejbalová H., Betáková N., Schmidt M.,

                                    Velinský A., Sochůrková K., Fliger M., Rosenberg M.,

                                    Pulpán M., Machatý J.

                         trenéři: Starý P., Schejbal R.

Hráči označeni zeleně, byli nováčky na turnaji.

 

Pořadí turnaje: 1. SK Uničov               2. SK HOLICE BÍLÝ

                          3. Paramo Pardubice            4. AFK Horní Jelení

                     5. Jiskra Ústí n. Orl.           6. ŽSK Třemošnice

                          7. SK HOLICE ZELENÍ     8. SK Pardubičky

                          9. FK Přelouč

 

Nejlepší hráč: Jakub Votava - Paramo Pardubice

Nejlepší brankář: Jana Plívová - FK Přelouč

Nejlepší střelec: Vojtěch Roučka - SK Holice Bílý - 6 branek

Nejmladší hráč: Jan Rybyšar - SK Holice Bílý - 5. 5. 2005

 

PŘEHLED VŠECH VÝSLEDKŮ + TABULKY - odkaz:  Rozpis + tabulky zápasů turnaje SK Holice ml. elévů 12. 12. 2010 - A - Z mont Cup 9 TÝMŮ.xls (97,5 kB)

 

Přehled našich výsledků:

1. zápas:

SK Holice bílý - Paramo Pardubice 1:2

    Velice těžký soupeř na úvod. Jak se později ukázalo, tak toto utkání bylo jedno ze dvou, které rozhodlo o našem celkovém umístění na turnaji. Velice vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. První tři minuty to byl boj o střed hřišti. Až potom přišli šance. První měl A. Kovařík, ale nedal a soupeř hned z protiútoku skóroval. Nám se velice brzy podařilo V. Roučkou vyrovnat. Vše směřovalo k remíze (asi spravedlivé), když soupeř využil jedinou chybu obrany a brankáře na celém turnaji a vstřelil branku na 2:1. I přes velkou snahu o vyrovnání, skončilo utkání výhrou soupeře. Jak se později ukázalo, tyto body nám velice chyběli v konečném pořadí.

Střelci branek: Roučka

SK Holice zelení - AFK Horní Jelení 0:3

    Pro některé děti to byl úplně první ostrý zápas v životě. Soupeř byl po celou dobu lepší. Přes naši velkou snahu jsme dostali tři góly. První dva byli opravdu moc pěkné, téměř do prázdné branky po krásné kombinaci. Pochvala pro brankaře Patrika Svobodu, který ještě řadu dalších šancí pochytal.

Střelci branek: 

2. zápas:

SK Holice bílý - Jiskra Ústí n. Orl. 5:0

    Paráda. Skvostný začátek, kdy po 23 vteřinách díky důrazu útočné dvojice Černý - Roučka a 2 brankách druhého jmenovaného vedeme 2:0 a po dvou minutách dokonce 3:0. I díky tomu poprvé v turnaji dostali příležitost i nováčci na turnaji a mohli získat první zkušenosti jak se hraje fotbal.

Střelci branek: Roučka 3x, Černý, Kovařík

SK Holice zelení - ŽSK Třemošnice 0:1

    Smolný zápas, ve kterém jsme se už jen nebránili. Už se nám dařilo ohrožovat soupeřovu branku. Bohužel se šance neproměnily. Gól jsme dostali po rohovém kopu. V tomto utkání šel výkon hráčů nahoru. To se projevilo v dalších zápasech.

Střelci branek:

3. zápas:

SK Holice bílý - SK Pardubičky 1:0

    Díky naší neschopnosti proměnit šance, se jednalo o těžké utkání s našší převahou.

Střelci branek: Kovařík

SK Holice zelení - Paramo Pardubice 0:0

    Konečně první bod. Vyrovnaný souboj, který skončil spravedlivou dělbou bodů. V zápase všichni bojovali. Opět se výkon zlepšil, bylo vidět, že se přestáváme bát hrát. Obrana nám funguje, je potřeba přidat góly.

Střelci branek:

4. zápas:

SK Holice bílý - SK Uničov 0:0

    Jak se později ukázalo, byl to souboj o vítězství na turnaji. Bylo to naprosto vyrovnané utkání s náznaky šancí na obou stranách. I když na naší straně jich bylo víc. Škoda, dalo se myslet i na 3 body.

Střelci branek:

SK Holice zelení - SK Pardubičky 3:0

    A konečně přišli i ty góly. Tentokrát už jsme byli my tím lepším týmem. Brzy jsme dali branku, když si výborně naběhl a pohotově zakončil Adam Velinský. Za chvilku přidal další branku dorážkou po trestném kopu Adam Starý. Výborný začátek dokončil svou druhou trefou A. Velinský. Zbytek utkání jsme kontrolovali. Všichni měli obrovskou radost.

Střelci branek: Velinský 2x, Starý

5. zápas:

SK Holice bílý - FK Přelouč 2:0

    Naše jasná převaha, ale jenom 2 branky. Ale i tak si zahráli opět nováčci, kdy jsme je nechali hrát v útoku a zkušení borci hráli v obraně.

Střelci branek: Kovařík, Roučka

SK Holice zelení - Jiskra Ústí n. Orl. 2:1

    Další povedený výkon. Ujali jsme se vedení, když Adam Velinský proměnil penaltu. Poté soupeř srovnal stav spíše náhodnou střelou. Jenže jsme měli možnost kopat ještě jeden trestný kop, který proměnil opět A. Velinský. Konec byl ještě trochu se štěstím, ale vyhrálo se.

Střelci branek: Velinský 2x

6. zápas:

SK Holice bílý - SK Holice zelení 3:0

    P. Černý: Na derby jsme se připravili důkladně takticky a hráči tento zápas zvládli, až na jedno zaváhání, kdy N. Betáková šla sama na branku a nedala, skvěle. Pokryli jsme osobní obranou nejlepšího hráče Zelených A. Velinského, M. Roček ho nepustil do žádné akce. A v útoku jsme se chtěli prosazovat po straně kde hrála H. Schejbalová, což se nám povedlo, neboť jsme takto 2x skórovali. V závěru dostali prostor opět ti menší.

    P. Starý: Přestože proti sobě nastoupili spoluhráči a kamarádi, nebylo to vůbec poznat. Některé souboje byli opravdu na ostří nože. Na začátku byli mírně lepší zelení, pak se to otočilo. Pochvala pro všechny hráče za bojovnost a nasazení. Konečný výsledek je pro zelené hodně krutý, protože byli bílým vyrovnaným soupeřem.

Střelci branek: Kovařík, Černý, Sochůrek

7. zápas:

SK Holice bílý - ŽSK Třemošnice 3:0

    Před tímto zápas bylo jasné, že tým Bílých skončí nejhůře na 3. místě, což bylo perfektní. Ale hráči chtěli víc a my trenéři samozřejmě taky. Tento zápas byl opět v naší jasné režii. Dokonce jsme mohli opět točit celé čtyřky s mladšími hráči v útoku.

Střelci branek: Kovařík, Roučka, Černý

SK Holice zelení - SK Uničov 1:2

    Dobrý zápas, kde nám chybělo kousek štěstí. Do vedení nás dostal A. Starý, který byl důrazný v souboji před brankou. Bohužel se nepodařilo přidat pojistku a tak nás soupeř potrestal. Dal dvě branky, na které jsme už nenašli odpověď.

Střelci branek: Starý 

8. zápas:

SK Holice bílý - AFK Horní Jelení 0:0

    Pro nás boj o výhru v turnaji, ale také o výhru pro V. Roučku, který bojoval o krále střelců s T. Březinou právě z týmu H. jelení. Opět jsme zvolili osobní obranu na nejlepšího hráče hostí, právě T. Březinu, M. Ročkem a ten tento úkol zvládl perfektně, neboť se T. Březina k ničemu, stejně jako celý tým H. Jelení k ničemu nedostal. Soupeře jsme přehrávali, ale ani vyložené šance neproměnili.

Střelci branek:  

SK Holice zelení - FK Přelouč 1:1

    Poslední zápas nám celkem vycházel. Vedení zařídil A. Velinský po krásné přihrávce Kuby Machatého. Zápas jsme kontrolovali, když těsně před koncem soupeř s notnou dávky štěstí vyrovnal.

Střelci branek: Velinský

 

    Po posledním utkání ve skupině s H. Jelením čekal tým Bílých na výsledek posledního týmu, který nás mohl připravit o výhru v turnaji, SK Uničov, který hrál s týmem Parama Pardubice. My jsme, i vzhledem k našim výsledkům potřebovali, aby Uniččov prohrál a my mohli slavit. Jakýkoli jiný výsledek znamenal pro nás druhé místo. Ačkoli týmu Parama již o výsledek nešlo, v pořadí skončil na 3. místě, zápas neodflákli, ale naopak přinutili Uničov odehrát zápas v plném tempu a byl i díky naší podpoře z hlediště i blíž k výhře. Škoda, že nejlepší hráč turnaje J. Votava svoji velikou šanci 2 minuty před koncem nepoměnil. Takže jsme nakonec skončili na 2. místě, což z nás trenérů, ale ani rodičů asi před turnajem nikdo neočekával.

 

    Po skončení celého turnaje byli dva hráči, a to náš V. Roučka a T. Březina z H. Jelení na 6 brankách a tak o vítězi rozhodloval penaltový rozstřel na nejlepší brankářku turnaje J. Plívovou z Přelouče. Každý z kluků měl 3 pokusy ale proměnil jenom jeden a tak rozhodovala tzv, "náhlá smrt" ve které byl šťastnější náš Vojta a tak jedna ze sošek mohla zůstat doma.

 

Hodnocení trenéra Zelených P. Starého:

    Oba týmy odevzdali na turnaji maximum. Protože jsme postavili dvě mužstva a zapojili do nich nové, začínající fotbalisty, nedalo se čekat, že oba týmy budou vysoko. Družstvo bílých skončilo na druhém místě, což je pěkný výsledek. Družstvo Zelených skončilo na sedmém místě. Bohužel v něm chyběli pro nemoc dva klíčový hráči. Věřím, že mladí začínající hráči získali nějaké základní zkušenosti, na kterých budou později stavět. K tomu měl tento turnaj sloužit. Myslím si, že jsme viděli spoustu nadějných výkonů, hodně příjemných překvapení. Nikdo nezklamal. Bude ještě chvilku trvat, než se všichni naučí, jak se na hřišti pohybovat, jak si najít prostor, jak se postavit k hráči, když ho bráním a spoustu dalších věcí. Proto s nimi mějme trpělivost, nečekejme hned výsledky. Hráči, kteří už hrají delší dobu, je mohou něco naučit, poradit v zápase kam se postavit, kam běžet. Ti nejzkušenější prokázali svoje kvality. 

    Závěrem bych chtěl všem hráčům poděkovat, za jejich výkony nejen v tomto turnaji, ale v celém období od začátku sezony. Bylo to opravdu super. Děkuji také rodičům a všem lidem, kteří nám pomáhají, a přeju příjemné vánoční svátky a hodně štěstí a zdraví do nového roku. 

Hodnocení trenéra Bílých P. Černého:

    Tým Zelených hodnotit nemohu, neboť jsme jejich utkání nemohl pořádně sledovat. Ale z toho co jsme viděl mohu říct, že se všicjni snažili a hráli na hranici svých možností. A za to jim ode mne patří velká pochvala.

    Co se týká mnou koučovaného týmu Bílých, tak jsme do turnaje vstupovali s odhodláním uhrát co nejlepší výsledek a tomu byla i podřízena taktika, kdy vždy v úvodech zápasů a v případě vyrovnaného stavu i v průběhu celého zápasu budu střídat pouze 5 nejzkušenějších hráčů a nováčky budu nasazovat až v rozhodnutých utkáních. O tomto byli nováčci i rodiče dopředu informováni na tréninku i v průběhu turnaje.

    Co se týká hodnocení nováčků, tak je musím pochválit, neboť svoji pozici v týmu vzali a zvládli na výbornou. Na hřišti ještě dost tápali, ale to jsme čekali. A co se týká doby na střídačce a mezi zápasy, tak týmu fandili a vytvořili dobrou partu.

    A nyní k těm zkušeným. Za celý turnaj je musím pochválit všechny, nelze vybrat jednotlivce. Neboť pro úspěch týmu odvedli maximální výkon, až na horší koncovku. I když jsme dali nejvíce branek v turnaji (celkem 15), mohlo jich být tak o 5 - 6 víc. Š. Šafr v brance moc práce neměl, a když tak ji zvládl bez problému. V. Rybyšar asi pomalu začíná chápat naší snahu o rozehrání a ne odlopávání míčů. Důraz v os. soubojích byl perfektní. M. Roček - asi nejlepší výkon jeho kariery. Ve dvou zápasech hrál osobku na nejlepší hráče soupeře a zvládl ji bravůrně. Navíc vypomáhal i s rozehrou týmu. V. Roučka - střelec turnaje, hodně týmu pomohl, vybojoval mnoho míčů a tím umožnil spoluhráčům skórovat, v případě potřeby vypomáhal i vzadu. Š. Černý - hrál jak v útoku tak i v obraně a tím týmu hodně pomáhal. Dokázal i tvořit do předu, když dal 3 branky. A. Kovařík - pochvala za bojovnost a velkou snahu, důkazem je jeho 5 branek. Je to dříč, který týmu velice pomáhá. Jde do všeho zarputile, ale někdy až moc zbrkle, a to ho hodně unavuje.

    Celkově jsme s výkonem a celkovým umístěním nadmíru spokojený. Týmu blahopřeji k úspěchu.

 

    Touto cestou chci poděkovat rodičům, příbuzným a známým a všem, kteří podporovali naše nejmeší hráče nejenom na tomto turnaji ale i v průběhu celé podzimní sezony. Doufám, že nám tuto podporu zachováte i v další části sezony.

    Závěrem mi dovolte popřát vám všem krásné vánoční svátky, všechno nejlepší do nového roku, hodně zdraví, štěstí a pohody.

 

Hodnocení jednoho z rodičů, tentokrát pí. R. Černé:

STŘÍBRO, KTERÉ MÁ CENU ZLATA

    Na náš domácí turnaj trenéři nominovali 2 týmy, a to Bílé a Zelené. Do turnaje totiž byli zapojeni i děti – nováčci, kteří dosud nikdy nehráli a toto pro ně byla příležitost získat první fotbalové zkušenosti. Oba týmy bojovali jako lvi, a ač tým Bílých byl o něco silnější, ani tým Zelených, ve kterém bylo více nováčků, určitě ostudu neudělal. O tom svědčí jeho celkové umístění na 7. místě. A až se tito nováčci trochu více otrkají, jistě to bude mnohem lepší.

    Tým Bílých měl našlápnuto ke zlatu, ale bohužel opět první zápas trochu zaspali a prohráli a to je stálo cenné body v konečném pořadí (stačilo remizovat k vítězství). Ale dalšími zápasy už tým směřoval blíž a blíž k medailovému umístění, COŽ RUKU NA SRDCE, NIKDO Z NÁS PŘED TURNAJEM NEČEKAL ANI NÁHODOU.

    A TAK KONEČNÉ DRUHÉ MÍSTO MÁ PO PRÁVU CENU ZLATA.

Romana Černá

 

P.Č.