22. 1. 2011 - turnaj TJ Jiskra Jaroměř II

23.01.2011 15:46

22. 1. 2011 – Turnaj TJ Jiskra Jaroměř II.

Co to mělo znamenat?

Skupina A: SK Holice                     Skupina B: Aritma Praha

                  TJ Jiskra Jaroměř                         AFK Chrudim

                  FK Přelouč                                     SK Jičín

                  TJ Jiskra Hořice                           FC Spartak Rychnov n. Kn.

                  FK Náchod                                     FC Hradec Králové 03

 

Počet hráčů: 1 + 4.

Hrací doba: 14 minut.

Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým a pak play off.


Sestava:  brankáři - Š. Šafr

                hráči - N. Betáková, V, Roučka, A. Starý, M. Roček,

                           V. Rybyšar, Š. Černý, J. Prášek, H. Schejbalová

 

Nejlepší hráč: - Petr Beneš - SK Jičín

Nejlepší brankář: - Matyas Jirkův - FC Hradec Králové 2003?

Nejlepší střelec: - Matyáš Benát - FC Hradec Králové 2003 - 10 branek


Pořadí turnaje: 1. SK Jičín                   2. FK Náchod

                         3. AFK Chrudim                        4. FK Přelouč

                         5. FC Hradec Králové 2003      6. Aritma Praha

                         7. SK HOLICE                        8. TJ Jiskra Jaroměř

                         9. FC Spartak Rychnov n. Kn.    10. TJ Jiskra Hořice

 

PŘEHLED VŠECH VÝSLEDKŮ + TABULKA- odkaz:   Jaroměř - ml- přípravka 22. 1. 2011.xls (27,5 kB)

 

Úvodní slovo trenéra P. Starého:

    sobotu 22. 1. 2011 jsme se zúčastnili turnaje v Jaroměři. Konečné sedmé místo je trochu smolné, protože k postupu ze skupiny do semifinále nám chyběl jediný gól. Stačilo dát o jeden víc v kterémkoli zápase, nebo jeden nedostat. Jenže fotbal je právě o těch gólech. Jak je každý důležitý, se ukázalo právě na tomto turnaji.

 

Přehled našich výsledků:

Skupina A:

1. zápas:

SK Holice - FK Náchod 1:2

Střelci branek: Šafr

    Žádná změna. Opět jsme prospali celý zápas, přičemž soupeř byl jak se říká hratelný a bod byl velice blízko. Stačilo jediné. A to hrát fotbal a trošku se snažit. Jediná pozitivní věc z tohoto zápasu je první soutěžní branka b rankáře Šafra přímo z výkopu. Jinak hrůza a děs. Všechny rodiče v hledišti nás z toho boleli rodiče a byli jsme ve velkém šoku. Ale říkali jsme si, že je to náš klasický první zápas a bude lépe. Jak se ukázalo později, tak nebylo. Bohužel.

Komentář trenéra P. Starého:

    Úvodní zápas proti těžkému soupeři opět prohráváme. Hrajeme bez nasazení a důrazu. Někteří hráči jsou na hřišti téměř do počtu. Náchod je lepší, tlačí nás, ale rozhodující okamžiky, jsou na naší straně. Dvě hrubé chyby v obraně znamenají stav 0:2. Zpět do hry nás dostává také chyba soupeřova brankaře, kterému dal branku z výkopu náš brankař Štepa Šafr. Byl to jeho první a trochu nečekaný střelecký úspěch. Gratuluji. Poté tlačíme my, ale v poslední minutě neproměňujeme vyloženou šanci, když jdeme sami na branku. Dlouho se neví, zda šlo o nepovedenou střelu nebo přihrávku. Jak se Vojta přiznal, byla to střela. Později se ukázalo, že šlo o jeden z rozhodujících momentů.

2. zápas:

SK Holice - TJ Jiskra Hořice 2:2

Střelci branek: Roučka 2x

     Další tragédie. Soupeř byl nejslabším na turnaji, ale naši hráči se stále ještě neprobudili a přizpůsobili se hře soupeře a to bylo špatné. Jak se později ukázalo, tak nám nějaký bod navíc z těchto prvních zápasů chyběl v konečném pořadí tabulky chyběl k postupu do semifinále.

Komentář trenéra P. Starého:

    Při vší úctě k soupeři, neměl to být pro nás problém. Jenže realita byla jiná. Nejprve si dáváme nešťastně vlastní branku, když se obrana nedomluvila s brankařem a snaha o nesmyslný odkop na dlouhou nohu. Vyrovnáváme po přímém kopu, chytrou střelou podél zdi, který zahrával V. Roučka. Po další těžko pochopitelné chybě, kdy náš obránce při odkopu netrefí míč, opět prohráváme.Pak vyrovnává znovu V. Roučka, tlačíme, jenže v poslední šanci trefujeme pouze břevno. Dvě naše chyby, dva góly. Další z momentů, který rozhoduje o umístění ve skupině. Tento zápas vůbec nevyšel Adamovi Starému, který byl u obou našich obdržených branek.

3. zápas:

SK Holice - TJ Jiskra Jaroměř 2:0

Střelci branek: Roučka, Starý

     Konečně pořádný začátek zápasu, neboť během minuty a půl vedeme 2:0. Ale místo toho abychom soupeře dorazili a utkání si užili, tak opět začneme hrát jako soupeř. Neběháme, nebojujeme a o přihrávkách si můžeme jenom nechat zdát. Škoda, že naši hráči (tedy většina, abych někomu neškodil) místo aby sledovali ostatní týmy, především pak Jičín (nádhera se koukat, nahrávky, nabíhání a bojovnost), tak se honí, hrají si s mobilem.

Komentář trenéra P. Starého:

    Po výborném začátku vedeme 2:0. Střelecky se prosadil Vojta Roučka, který dal už třetí gól, zaváhání z minulého zápase trochu napravil A. Starý, když ukázkově předskočil soupeře a poté zavěsil. Proč jsme potom přestali hrát a domácí hru vyrovnali, je mi záhadou. Přesto alespoň bojujeme a zápas dotáhneme k první výhře v turnaji. V konečném účtování nám chybí jedna branka, kterou jsme mohli dát třeba v tomto utkání.

4. zápas:

SK Holice - FK Přelouč 1:1

Střelci branek: Roučka

     Proč nedokážeme hrát po celý turnaj jako v tomto zápase? Trenéři postavili na začátek  dle jejich mínění, to nejlepší co měli k dispozici (obrana - Roček,Starý a útok - Roučka, Černý) a střídali jednotlivě. Což se ukázalo jako dobrý tah. Před utkáním bylo jasné, že když budeme chtít postoupit do semifinále, tak musíme vyhrát. Jakýkoli jiný výsledek znamenal skupinu o 5. - 8. místo. Zákl. sestava na Přelouč vlétla a přimáčkla je na jejich polovinu. Ale bohužel jsme nebyli schopni trefit branku a téměř bezzubému soupeři dát branku. To se nám povedlo zhruba v polovině utkání. Semifinále je velice blízko. Všichni makají na plno. Konečně na našem týmu byl vidět pot. Všechno vypadá nadějně, jenže se nám pořád nedaří vstřelit pojišťovací druhou branku. A tak přišel zákonitý trest v podobě vyrovnávací branky cca 2 minuty před koncem, když se soupeř snad podruhé nebo potřetí dostal na naší polovinu a chybě obrany šel útočník sám na branku a bez problémů dal. Takže jsme se museli opět tlačit dopředu. Vytvořili jsme si i další šance, které jsme ale nevyužili a tak jsme museli hrát skupinu o 5. - 8. místo. Za tento zápas patří týmu pochvala. Škoda, že jen za tento jediný.

Komentář trenéra P. Starého:

    Matematika říká, že do semifinále nás posune jen výhra, remíza a prohra posouvá do bojů o medaile Přelouč. Zápas je vyrovnaný, naše snaha je opravdu velká. Postupně získáváme převahu, kterou promění ve vedení opět střelec V. Roučka. Utkání kontrolujeme, až přijde další obrovská chyba. Opět A. Starý. Vyrovnáno. Závěrečný nápor nám už další branku nepřinesl. Další utkání, kde stačilo nedostat nebo přidat gól.

 

Zápas o 5. - 8. místo:

SK Holice - Aritma Praha 0:0, na penalty 7:8

Střelci branek:    penalty: Rybyšar - ano, Černý - ano, Roučka - ano, soupeř 3x ano, rozhodovala každá další série, Černý - ano, soupeř - ano, Roučka - ano, soupeř - ano, Černý - ano, soupeř - ano, Roučka - ano, soupeř - ano, Černý - ano, soupeř - ano, Roučka - ano, soupeř - ano, Černý - ano, soupeř - ano, Roučka - ano, soupeř - ano, Černý - ne, soupeř - ano a konec

    Návrat na začátek celého turnaje. Opět jako kdyba jsme usnuli. Nebojujeme a spíme. Soupeř, který za celý turnaj dal pouze 2 branky, se pouze bránil, ale nedalo mu to vůbec žádnou práci a tak vyrážel do brejků, které pochytal náš brankář. A tak došlo na penalty, které jsme až do sedmé série zvládali bez problémů, až v 8. selhal Černý a soupeř nezaváhal.

    Neodpustím si v tomto utkání trošku zkritizovat počínáná trenérů, neboť si myslím a ne jen já, že nasazení silné čtyřky až 1:10 před koncem utkání bylo pozdě.

Komentář trenéra P. Starého:

    Utkání, na které se nedalo dívat. Vyložené šance na začátku, které nedáme - těžko hledat slova. Potom už jen kopání někam, hlavně pryč. Podle mě jeden z nejhorších zápasů, který jsme kdy hráli. Vůbec nevím, jak to hodnotit. Vrchol všeho přišel před penaltovým rozstřelem. Někteří se překřikovali, že chtějí kopat penaltu, až jsem nemohl téměř určit, kdo půjde. Výsledkem bylo to, že jsem neudržel nervy, a v první chvilce řekl, že půjdou ti, kteří nejvíce křičeli. Protože se ozvali rodiče, kteří vše sledovali z tribuny a pomohli mi , určil jsem nakonec hráče, kteří mohou kopat. Za tuto podporu děkuji a všem se omlouvám. Bohužel jsme v dlouhém souboji čekání na chybu prohráli.

 

Zápas o 7. - 8. místo:

SK Holice- TJ Jiskra Jaroměř 4:0

Střelci branek: Černý, Roučka 3x

    Ačkoli jsme nepodali bůh ví jaký výkon, tak jsme soupeře převálcovali.

Komentář trenéra P. Starého:

    Poslední utkání bylo jednoznačné. Domácí už asi neměli sílu.

 

Hodnocení turnaje trenérem P. Starým:

    Toto je můj osobní názor. Přivítám všechny připomínky, co a jak zlepšit. Výkon nechci hodnotit. Ten je stále stejný. Již to bylo napsáno a řečeno několikrát. Před turnajem jsem hráčům řekl, že stále upozorňujeme na stejné věci, aby ukázali, co už umí. Vždycky se nedaří, to se dá pochopit. Ale mrzí mě přístup některých hráčů. Nesoustředí se na zápasy, nemají patřičné nasazení. V kabině a při rozcvičení se různě pošťuchují, a nevěnují pozornost přípravě. Několikrát jsme řešili různé drobné prohřešky. Dokonce se stalo, že při pokřiku před zápasem na hřišti jeden druhému křičel jen tak do ucha. Pracujeme stále s dětmi, které jsou hravé a živé, ale pokud chtějí uspět ve fotbale, takto to nepůjde. Podle mého názoru si někteří jedou jen splnit povinnost, protože hrají fotbal. Ale při tom se jedou vybláznit, někoho jakoby to nebavilo. Z tohoto turnaje jsem velmi zklamán."

 

A nyní opět názor na turnaj jednoho z rodičů a asistenta trenéra, dnes pana Schejbala :

    „Tentokrát není co hodnotit. Celé družstvo bych oznámkoval čtyřkou, takže dostatečně. Celý turnaj se odehrával v duchu neumění si přihrát, neumění si zpracovat míč, nedokázat ukázat akci. Je to velká škoda. Zbytečné vynaložené úsilí nás všech, co se kolem fotbalu pohybujeme. Naše děti si budou muset odpovědět na otázku - baví mě vůbec fotbal? čeho chci ve fotbale dosáhnout? Možná, když se nad tím sami děti zamyslí, mohli by se dostavit výsledky a začít hrát "fotbal". Fotbal je kolektivní hra, kde každý musí vědět o druhém a snažit se společně dosáhnout výsledku. Snad jen zápas s Přeloučí byl trochu o "fotbale", kde děti předvedli slušný výkon. V tomto zápase byla velká šance hrát o první až čtvrté místo. Bohužel se nepodařilo zvítězit, ale nevadí, v posledním rozhodujícím zápase byla vidět snaha celého družstva zvítězit a za to zaslouží pochvalu. Konečné umístění na sedmém místě s tímto podaným, nevydařeným výkonem je slušný výsledek."

Moje vlastní hodnocení:

    Dá se říct, že není ani moc co hodnotit. Protože na tento turnaj bude lepší zapomenout. Byl to takový tvrdý direkt a návrat do reality po relativně úspěšném domácím turnaji. Jak jsem se zmínil výše, tak jediné za co je možné tým pochválit je zápas s Přeloučí, jinak za nic. Nahrávka - to nevíme pomalu co to je. Jestliže např. tým Jičína se na tři přihrávky za sebou dostane od vlastní branky ke gólu, tak mi jsme si za celý turnaj dost možná ani třikrát nenahráli.  O bojovnosti nemluvě. Obránci nechávali útočníkům prostor a čas ke zpracování míče a čas k otočení a postupu na naší branku. Útočníci zase pro změnu čekají až k nim míč přiletí, jenže šikovnější obránci je předběhnou a pomohou založit útok soupeře.

 

Od tohoto turnaje budu společně s trenérem a s někým z rodičů účastníky daného turnaje známkovat jako ve škole:

HRÁČI

P. ČERNÝ

P. STARÝ

R. SCHEJBAL

PRŮMĚR

Š. ŠAFR

2 -

2

4

2 -

N. BETÁKOVÁ

3

3

4

3

V. ROUČKA

3

2

4

3

A. STARÝ

4

4

4

4

M. ROČEK

3 -

2

4

3

V. RYBYŠAR

4

4

4

4

Š. ČERNÝ

3

3

4

3

J. PRÁŠEK

4

3

4

3 -

H. SCHEJBALOVÁ

3 -

3

4

3 -

P.Č.