3. 4. 2011 - turnaj AFK Horní Jelení na um. trávě

31.03.2011 12:29

3. 4. 2011 – turnaj AFK H. Jelení na um. trávě.

Dobrá práce

Zúčastněné týmy: SK Holice                 AFK H. Jelení

                             Hrochův Týnec         AFK Opatovie n. L.

                             Paramo Pardubice     Slovan Pardubice

 

Počet hráčů: 1 + 4

Hrací doba: 18 min ( 2 x 9 minut)

Hrálo se systémem každý s každým.


Sestava: brankáři -  Šafr

                 hráčiSchejbalová H. Kovařík A. , Starý A. , Betáková N.

                            Roček M. , Černý Š. Schmidt M.

 

Pořadí turnaje: 1. AFK Horní Jelení       2. SK HOLICE

                         3. Paramo Pardubice         4. AFK Opatovice  

                    5. Hrochův Týnec             6. Slovan Pardubice

 

PŘEHLED VŠECH VÝSLEDKŮ + TABULKA - odkaz:  H. Jelení 3. 4. 2011 

 

Na turnaj jsme odjížděli s medailovými ambicemi, které ale během pátku a soboty dostali dvě rány, neboť pro nemoc nám ze sestavy vypadli dva Vojtové a to Rybyšar a Roučka. Proto jsme museli narychlo povolat do boje náhradnici Natálku Betákovou, které díky tomu musela oželet rodinou oslavu, za což jí patří velké poděkování.

 

Přehled našich výsledků:

1. zápas:

SK Holice - AFK Opatovice n L. 1:1

Střelci branek: Kovařík

    Relativně slabší soupeř, ale pro nás je to opět špatný začátek turnaje. První poločas jsme ještě myšlenkama asi v posteli. Ve druhé půlce došlo ke zlepšení, kdy jdeme do vedení a soupeře dál tlačíme, ale nedáme druhý gól a soupeř nás po chybě brankáře trestá vyrovnáním na konečných 1:1. Škoda.

 

2. zápas:

SK Holice - Slovan Pardubice 3:0

Střelci branek: Roček, Schmidt, Kovařík

    Jednoznačná záležitost se soupeřem, který se teprve učí. Soupeře téměř nepustíme na naší polovinu hřiště. I když nám musel soupeř pomoci svojí vlastní brankou na 1:0, pak již to bylo v pohodě. Za zmínku stojí hláška soupeřova trenéra poté co jsme vstřelili druhou branku, kdy prohlásil, že nám prohráli jasně vyhraný zápas.

 

3. zápas:

SK Holice - AFK Horní Jelení 0:4

Střelci branek:

    Zápas s nejlepším týmem na turnaji. Bojujeme a jsme soupeři naprosto vyrovnaným soupeřem. Sice brzo prohráváme, ale snažíme se. Ale když rozhodčí (trenér domácích) vidí, že bychom mohli něco vytvořit, tak domácím začíná lehce pomáhat (nepísknuté fauly na naše hráče, otočené auty či auty). Ve druhé části pořád tlačíme. A pak přichází vrchol pomoci od rozhodčího. Máme roh a chceme zahrát náš signál se šlapaným rohem, který ale je bezdůvodně přerušen hvizdem "rozhodčího". Což naše hráče rozhodí a téměř vzápětí dostáváme branku, což nás totálně srazí a dostaneme ještě 2 branky.

 

4. zápas:

SK Holice - Hrochův Týnec 4:0

Střelci branek: Černý, Kovařík 2x, Starý

    Rychle jdeme do vedení a soupeře mačkáme jako citrón. Jen branek mohlo být více.

 

5. zápas:

SK Holice - Paramo Pardubice 2:2

Střelci branek: Kovařík, Starý

    Před utkání nám stačí remíza, což hráči raději neví. Brzy vedeme 2:0 a máme i další šance, které nedáme. Vše směřuje k vítězství, když soupeř v posledních dvou minutách vyrovnal na 2:2. Ale další branka již nepadla, což nám stačí. Je dojemné vidět některé hráče jak po zápase brečí, jelikož si myslí, že přišli o 2. místo. Na řadu muselo přijít ujištění, že nám remíza stačí.

  

Komentář trenéra P. Starého:

 

    Příprava na jarní část miniligy se vcelku povedla. Celkové druhé místo je odpovídající našim možnostem. Vítězem se stalo domácí družstvo, které nemělo konkurenci. Jejich hra byla opravdu pěkná, důraz a fotbalovost jednotlivců, kteří dokážou ještě kombinovat byla znát. Nám chybělo několik hráčů, ale přesto jsme podali velice slušný výkon. Tradičně mizerný začátek turnaje nás připravil o dva body, kdy pouze remizujeme s Opatovicemi. V zápase jsme lepší, jenže neproměněné šance a ojedinělá chyba brankaře nás připraví o výhru. Proti Slovanu Pardubice se prosazujeme důrazem až v druhé polovině utkání. Branek mělo být víc.

Zápas proti Jelení je dlouho vyrovnaný. Prohráváme, ale naděje žije do chvíle, kdy si nerozumějí brankař a obránce. Tuto chybu hráči pak vysvětlili, v zápalu boje se to stává. Pak už je rozhodnuto. Soupeř si výsledek pohlídal a přidal další dvě branky. V souboji s Hrochovým Týncem nemáme problém. Je to hlavně otázka skóre. Poslední mač s Paramem je souboj o druhé místo. Překvapivě jsme lepší, dvě minuty před koncem vedeme o dvě branky. Po drobné chybě v obraně soupeř snížil. V poslední minutě jsme nešťastně vystřídali, a Paramo díky této chybě vyrovnalo. Protože máme lepší skóre, stačí nám remíza k druhému místu. Hráčům gratulujeme a děkujeme.

Přestože jsme viděli spoustu chyb, musíme tento turnaj hodnotit kladně. Hlavně se nám podařilo několik velmi pěkných kombinací a přihrávek. Opravdu nádhera. Musím několik akcí zmínit. Souhra po ose Černý-Šafr-Schejbalová-Betáková byla ukázková. Další pochvala za souhru, kdy Schmidt vybojoval míč, neukvapil se a předal Černému, který našel volného Kovaříka, jenž skóroval nádhernou střelou o tyč. Za zmínku stojí dva výpady obránce Ročka, viděl že má prostor, tak zaútočil. Nelze vynechat několik pěkných a překvapivých přihrávek Starého, který ještě skóroval pěknou střelou po výborném rohu Černého. Takové akce jsou potřeba.

Doufáme, že jich bude stále více.

 

Komentář trenéra L. Kovaříka:

 

    Jelikož jsme na tento turnaj dostali pozvánku v pondělí hned po našem mini- soustředění, tak bylo velmi těžké takto narychlo určit sestavu. Vzali jsme v úvahu, že nám začíná jarní část soutěže, a že bude dobré hráče připravit tímto způsobem. Základní sestava nám byla jasná hned. S čím jsme ,ale nepočítali byl fakt onemocnění dvou hráčů ze základu, u druhého jsme se to dověděli ráno v den turnaje.Tak jsme sáhli po našich ne méně zkušených nadějích a v průběhu turnaje nás překvapily v tom, že to nebyl špatný tah, čímž chceme poděkovat i rodičům za kladný přístup.

Teď něco k jednotlivým zápasům.

První zápas se nám moc nevydařil, jelikož jsme do něj nastupovali jako favorit. Po zatažené ruční brzdě v prvním poločase, přišlo konečně vstřelení první branky. Bohužel jsme další šance neproměnily a ke konci také inkasovali. Tento zápas byl největším zklamáním našeho působení na turnaji. 1:1.

Druhý zápas jsme se konečně dostali do potřebného klidu a díky vlastnímu gólu soupeře jsme vedli 1:0. Poté se kluci ještě dvakrát trefili a tím jsme splnily co se očekávalo. 3:0.

Třetí zápas na hřišti proti Jelení jsme hráli také proti rozhodčímu, který opravdu velmi pomohl svým svěřencům. To nás také dostalo psychicky hodně dolů a bohužel i přes veškerou snahu jsme se už nebyli schopni dostat do herní pohody a také prohráli. Je pravda,že soupeř byl lepší a proto si vítězství zasloužil. 0:4.

Čtvrtý duel byl zase klidnější tím, že proti nám stál soupeř s menšími zkušenostmi a slabším herním projevem. Tento zápas jsme ještě okořenily dvěma brankami ligového stylu a nadšení hráčů, trenérů i rodičů velmi vzrostlo. Zasloužené vítězství. 4:0.

 

    Do posledního mače jsme nastupovali již velice unaveni, ale hladový po dalším skalpu. Již bylo jisté, že na první příčku nedosáhneme a na druhou nám stačí remiza, což jsme si samozřejmě nechali jen pro sebe. Hrálo se proti dalšímu silnému celku „Paramo“. Takový začátek jsme ani nečekali. Vedli jsme 2:0 a dlouho to drželi a moc věřily, že to udržíme až do konce, ale po chybě v obraně a mém špatném střídání jsme inkasovali na stav 2:2. To se již nezměnilo a tak jsme nakonec převzali pohár za stříbrnou příčku.

 

Nakonec chci říci,že všem moc děkuji za super přístup k našim svěřencům a věřím, když do hry zapojíme více hlavu, tak spolu s naším odhodláním a bojovností budeme silným a obávaným týmem. Za zmínku také stojí podtrhnutí mladších opor (2003), které nám moc pomohli a svůj výkon kořenili góly a to neobyčejnými-patří jim za to velký DÍK.

 

Komentář jednoh z rodičů, p. M. Šafra:

 

    Úvodem si dovolím drobnou úvahu: Nemohu se zbavit pocitu, že v našich ratolestech dřímá skrytá potřeba uměle si zvyšovat hladinu adrenalinu dobrovolným odevzdáváním bodů v úvodních zápasech turnaje a následným dobýváním potřebných bodů v zápasech závěrečných. Jinak si totiž nelze vysvětlit, jak je možné, že tradičně mdlý a ospalý projev na začátku dnešního turnaje byl, tak jako je tomu téměř vždy, vystřídán bojovným a místy i poměrně kvalitním fotbalovým projevem v posledních dvou zápasech. Na blízké Horní Jelení jsme, s ohledem na papírovou kvalitu našich soupeřů, odjížděli se záluskem na některou z medailových pozic, a to i přesto, že ze sestavy na poslední chvíli pro nemoc vypadli dva nominovaní hráči. Zvláště v prvních zápasech byl znát tradiční neopodstatněný respekt ke stejně starému soupeři a neschopnost vzít v útoku či obraně odpovědnost za založení akce. V kontrastu s aktivním zápalem při nohejbalu o přestávce, sehráváme utkání s hlavou dolů, na odehrané balóny rezignujeme a odevzdaně čekáme, co vymyslí protihráč, o zpracování míče nelze hovořit. Nejistota čišela jak ze hry gólmana, tak beků a útočníků, a chvílemi jakoby tyto tři řady ani nevěděly, že mají tvořit hru společně a občas si vypomoci i směrem dozadu. V posledních dvou zápasech ovšem naši chlapci a děvčata opět naplno předvedli svou bojovnou povahu, buldočí chuť po vítězství a objevily se dokonce i některé velmi kvalitní fotbalové akce končící góly v soupeřově síti, nad kterými srdce rodičů zaplesalo. A tak turnajová matematika znovu zaúřadovala ve prospěch holického týmu a odměnila naše fotbalisty druhým místem. Když přihlédnu k překrásnému jarnímu počasí, je celkový dojem pozitivní a utrpěný výsledek příjemným nedělním zážitkem. Přeji všem členům našeho týmu, aby se jejich fotbal turnaj od turnaje již pouze zlepšoval a přinesl další, a doufejme již i plně zasloužené úspěchy.

 

P.Č.