9. 1. 2011 Bajer cup, SK Holice

30.12.2010 14:21

9. 1. 2011 – Bajer cup, turnaj SK Holice.

Opět druzí

Účastníci: SK Holice                    SK Vysoké Mýto

                  TJ Sokol Moravany    TJ Agria Choceň

                  Baník Vamberk           Junior Skuteč

                  Zenit Čáslav               FK Náchod

                  AFK Ostřešany - nesestavili tým pro nemoc dětí

 

Hrálo se systémem každý s každým. Zápas trval 12 minut.


Sestava: brankář - Šafr Š., Svoboda P.

              hráči - Roučka V., Starý A., Roček M., Rybyšar V., Sochůrek T.,

                         Černý Š., Prášek J., Kovařík A., Sochůrková K.

 

Pořadí turnaje: 1. Junior Skuteč           2. SK HOLICE

                         3. FK Náchod                  4. Baník Vamberk

                    5. TJ Sokol Moravany     6. SK Vysoké Mýto

                         7. FK Agria Choceň         8. Zenit Číslav

 

Nejlepší hráč: Matěj Mikan - SK Vysoké Mýto

Nejlepší brankář: Štěpán Šafr - SK Holice

Nejlepší střelec: Jakub Škraňka - FK Agria Choceň - 4 branky

 

 

PŘEHLED VŠECH VÝSLEDKŮ + TABULKY - odkaz:  Rozpis + tabulka zápasů turnaje SK Holice ml. elévů 9. 1. 2011 - BAJER CUP - 9 TÝMŮ.xls (92,5 kB)

Přehled našich výsledků:

1. zápas:

SK Holice - TJ Sokol Moravany 3:0

    Velice slušný rozjezd turnaje. Soupeře jsme přetlačili a k ničemu nepustili. Dokonce jsme si dovolili v zápase vyzkoušet "šlapaný" roh, který A. Kovařík proměnil.

Střelci branek: Starý, Roučka, Kovařík

2. zápas:

SK Holice - Zenit Čáslav 3:0

    Zápas ve kterém mohli vyhrát oba týmy. Za stavu 0:0 nás několikrát výrazně podržel, stejně jako i v dalších zápasech ve kterých nastoupil, brankář Š. Šafr za což byl nakonec vyhlášeni nejlepším brankářem turnaje. I my měli v této fázi šance, které jsme nedali. Nakonec jsme se prosadili až ve druhé polovině utkání.

Střelci branek: Starý, Černý, Schejbalová

3. zápas:

SK Holice - SK Vysoké Mýto 0:1

    Díky, ale takové utkání nebrat. Hrůza, děs, bída. Chybí nám vše. Děcka měli asi v hlavě, že jsme minule V. Mýto porazili a že to půjde i dnes samo. A ono něšlo. Škoda, ve finále nám tyto body chyběly.

Střelci branek:

4. zápas:

SK Holice - FK Náchod 2:0

    Malé zlepšení i když i toto bylo drama do konce se šancemi na obou stranách.

Střelci branek: Roučka, Černý

5. zápas:

SK Holice - Junior Skuteč 0:0

    Boj a zase boj. Náznaky šancí na obou stranách bez brankového vyústění. Spravedlivý výsledek.

Střelci branek: 

6. zápas:

SK Holice - TJ Agria Choceň 0:1

    A zase zpátky návrat k bídnému výkonu kdy se porazíme vlastně sami.

Střelci branek: Kovařík 

7. zápas:

SK Holice - Baník Vamberk 2:1

    Konečně taky zápas na který se dá alespoň trošku dívat. Kluci začali makat a výsledek se dostavil.

Střelci branek: Roučka, Kovařík

 

Ani dnes nebude chybět hodnocení jednoho z rodičů, tentokrát p. M. Šafra:

 

    Po druhém místě na posledním turnaji loňského roku, rovněž na domácí půdě, jsme nastupovali k dnešnímu klání s očekáváním, čím nás naši borci tentokrát překvapí. Úvodní zápas s Moravany byl překvapivým příslibem – výhru v prvním utkání turnaje jsme v letošní sezóně mockrát nezaznamenali. Bodový zisk byl záhy navýšen vítězným utkáním s Čáslaví, na rozdíl od prvního střetnutí však už se značným podílem našeho brankáře. Bohužel, dobrá vlna netrvala dlouho a výkon týmu začal rapidně klesat. Nebojovali jsme už pouze se soupeři, ale i s neschopností přihrát si, tvořivě rozehrát, chodit do soubojů, trefit zdálky branku protihráče. Ušmudlaná těsná prohra s Vysokým Mýtem, která nás ve výsledku nejspíše připravila o kov nejcennější, dávala tušit, že něco není v pořádku. Vzápětí jsme sice dokázali po mírné převaze porazit tým Náchoda a remizovat se silným Juniorem ze Skutče, ale následovala další prohra, tentokrát s Chocní, a opět o jediný gól, který jsme si po ojedinělé akci soupeře nechali hloupě vstřelit. Pokud naši hráči chtěli získat nějakou medaili, nezbývalo, než porazit v závěrečném zápase velmi dobře hrající Vamberk. A to se našim hochům a dívkám nakonec po statečném boji podařilo. S ohledem na výsledky dalších týmů, a nutno říci, že s notnou dávkou štěstí, se tak na domácích parketách urodilo opět stříbro. Nemá smysl hodnotit nejlepší hráče mužstva – když se dařilo, byl to výsledek bojovnosti a zarputilosti celého týmu, když to nešlo, byl to opět výsledek týmový. A propo, není to fotbalovost, která zdobí náš tým (i když několik pěkných akcí by se našlo), ale bojovnost a odhodlanost, která se tentokrát objevila na kopačkách našich fotbalistů opravdu za pět minut dvanáct. Poslední zápas se silným Vamberkem pak trochu poodkryl potenciál našeho týmu a ukázal, že pokud chceme, dokážeme porazit opravdu téměř každého. „Utrpěné“ druhé místo na dnešním turnaji lze z tohoto pohledu považovat za velký úspěch. Všem hráčům upřímně blahopřeji. Mirek Šafr.

 

Moje vlastní hodnocení turnaje:

 

    Dá se říct, že ani není moc co hodnotit. Před turnajem bych byl spokojen i s ohledem na jména soupeřů s umístěním do pátého místa. Po prvních utkáních jsem začal pomýšlet i na medaile. Z tohoto pohledu může být spokojenost. Ale co se týká hry, tak to je pro mě zklamání. Z naší strany se dá říct, že nehrajeme fotbal, ale spíše přetlačovanou nebo přetahovanou. V některých situacích jsme zbrklý a pohrkaní, jindy zase spíme a čekáme co vytvoří soupeř. Kombinace nevíme co je, nejsme schopni si dvakrtát či třikrát za sebou přihrát. To by totiž znamenalo, že se musíme rozběhnout a někam si pro tu přihrávku doběhnout. A střelba, i když jsme dali se Skutči společně nejvíce branek, je také bídná. Kolikrát u ní absolutně nepřemýšlíme a pálíme pánu bohu do oken. Jindy se zase do míče vůbec netrefíme a to platí až na vyjímky pro celý náš kádr. A to po 2 letech trénování je špatná vizitka.

 

    Myslím si, že tým čeká ještě moc a moc práce aby šel výkonostně nahoru a hráči, kteří přejdou v létě do st. přípravky byli alespoň trošku konkurence schopni. Toto platí samozřejmě ale i pro hráče, kteří budou hrát za mladší přípravku.

 

P.Č.

 

P.S.: Přikládám odkaz na stránky Náchoda:   https://www.fknachod-destne.cz