6. 11. 2010 turnaj TJ Jiskry Jaroměř

07.11.2010 08:23

6. 11. 2010 – Turnaj TJ Jiskra Jaroměř.

Tvrdá lekce na úvod

Skupina A: SK Holice                     Skupina B: FC Tempo Praha

                  FC Neratovice                                 TJ Jiskra Jaroměř

                  AFK Chrudim                                   Spartak Choceň

                  FC Spartak Rychnov n. Kn.               TJ Baník Vamberk

                  FK Náchod                                      FC Hradec Králové

 

Počet hráčů: 1 + 4.

Hrací doba: 14 minut.

Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým a pak play off.


Sestava:  brankáři - Š. Šafr

                hráči - N. Betáková, V, Roučka, M. Roček, V. Rybyšar, Š. Černý

                           J. Prášek, M. Schmidt, A. Kovařík, H. Schejbalová

 

Nejlepší hráč: - Zdeněk Tobiška - Vamberk

Nejlepší brankář: - Kryštof Jakub - Náchod 

Nejlepší střelec: - Eliška Dvořáková - Choceň - 12 branek


Pořadí turnaje: 1. FK Náchod               2. FK Neratovice

                         3. Spartak Choceň                  4. FC Tempo Praha

                         5. AFK Chrudim                      6. TJ Baník Vamberk

                         7. FC Hradec Králové             8. SK HOLICE

                         9. FC Spartak Rychnov n/Kn.  10. TJ Jiskra Jaroměř 

 

PŘEHLED VŠECH VÝSLEDKŮ + TABULKA- odkaz:   Rozpis + tabulka zápasů Jaroměř - ml- přípravka 6. 11. 2010.xls (26,5 kB) 

 

Přehled našich výsledků:

Skupina A:

1. zápas:

SK Holice - FK Náchod 4:1

Střelci branek: Roučka

     Než se naši hráči rozkoukali, byl stav 2:0 pro Náchod. Pak se hra trochu zlepšila, ale na soupeře to nestačilo,ten byl lepší ve všech dovednostech. Rychlejší, technický a tvrdší. Za stavu 4:0 se nám podařilo dát alespoň jeden gól po pěkně zahraném trestném kopu.

2. zápas:

SK Holice - FK Neratovice 0:2

Střelci branek:

     Po celé utkání nás soupeř tlačil. My jsme měli pouze šance po brejcích, bohužel se je nepodařilo proměnit. Výhra Neratovic byla naprosto zasloužená.

3. zápas:

SK Holice - AFK Chrudim 2:2

Střelci branek: Roučka 2x

     Ve třetím utkání se nám povedl začátek. V.Roučka si výborně pokryl míč a po samostatném úniku skóroval. Pak ještě proměnil penaltu po hrubé chybě brankaře Chrudimi. Místo toho, abychom soupeře dorazili, přenechali jsme aktivitu Chrudimi. Výsledkem bylo vyrovnání stavu. Nakonec jsme byli rádi za remízu 2:2 . Ke konci zápasu byl soupeř opět lepší.

4. zápas:

SK Holice - FC Spartak Rychnov n. Kn. 2:1

Střelci branek: Černý, Kovařík (pen.)

     Po změnách v sestavě jsme vyhráli 2:1. První branka z penalty po malé domů. Druhou si dal brankař soupeře sám po rohu. Konec jsme opět nezvládli. Po zbytečné brance to byl strach o výsledek. 

 

    Ani v jednom zápase ve skupině jsme nebyli lepší, body se spíše vybojovaly, než vyhrály. Musíme přiznat, že nám pomohli i protivníci, kteří vytvářeli hrubé chyby.

 

Zápas o 5. - 8. místo:

SK Holice - TJ Baník Vamberk 0:1

Střelci branek:

    Dále nás čekal Vamberk, který měl jednoho výborného útočníka. Zvolila se taktika osobního hlídání. Tento úkol dostal J. Prášek a poradil si výborně. Přesto jsme prohráli 1:0. Byl to boj o střed hřiště, minimum šancí. Naši největší v poslední minutě jsme neproměnili.

Zápas o 7. - 8. místo:

SK Holice- FC Hradec Králové 1:1, na penalty

Střelci branek: Kovařík, penalty: Kovařík dal, Černý nedal, Roučka nekopal, protože soupeř 3 x dal

    Zápas o sedmé místo proti Hradci byl podobný tomu předchozímu. Prohrávalo se 1:0. Nakonec se nám podařilo šťastně vyrovnat, když se z úhlu trefil A. Kovařík. V penaltovém rozstřelu jsme ale prohráli.

 

Hodnocení turnaje tentokrát provedl trenér P. Starý:

 

„Nemůžu říct, že by se nám turnaj nepovedl. Hráli jsme stejně jako jiné zápasy. Ale tady byli soupeři, na které jsme neměli. Už nestačila bojovnost a síla. Tady už se hrál fotbal, kde se přihrávalo, nabíhalo, neodkopávalo, hrálo se hodně do těla. Ani jednoho protivníka jsme nepřehráli. To je vidět i na počtu vstřelených branek. Za šest zápasů pouze šest gólů. Jenže dva byli z penalty, po technických chybách soupeřů. Další byl skoro vlastní, když si brankař srazil roh do branky. Takže jsme vytvořili pouze tři góly. Těžko můžeme skórovat, když se neustále bráníme, protože neudržíme míč, nepřihrajeme si. Naše hra je hodně na náhodu. Při zpracování nám balony odskakují, když ho zpracujeme, je protihráč už blízko. Většinou jdeme do kličky a míč ztratíme. Situace dva na jednoho skoro vždy řešíme sami, místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče. Když se pokusíme přihrát, tak nepřesně. Rozdíl je v tom, že soupeři si dokážou dát tři nebo čtyři přihrávky v jedné akci, ale my si tento počet dáme za celý zápas. Nenabíháme si. Běžíme, až když letí míč. Jenže to je pozdě. Naopak musíme pochválit obranu a brankaře. Přestože nám pro nemoc citelně chyběl jeden z pilířů zadních řad, nedostali jsme kromě prvního zápasu více jak dva góly.

Nejlepší hráči: Kuba Prášek, Vojta Roučka, Naty Betáková

 

Pokud se chceme vyrovnat těm nejlepším, musíme se ještě hodně naučit a zlepšit. Přestože se snažíme herní návyky trénovat, nedaří se nám je uplatňovat v zápasech. Budeme se snažit tyto věci zlepšit na trénincích,a věřme,že za týden ve Chvaleticích to snad bude lepší.“

 

 

A nyní novinka této halové sezóny, názor na turnaj jednoho z rodičů, dnes paní Ročkové:

 

První halový turnaj v Jaroměři máme za sebou. Po organizační stránce vše proběhlo hladce, bylo připraveno bohaté občerstvení, jak pro malé sportovce, tak i pro rodiče. Pořadatelé měli i bohaté ceny a nikdo z dětí neodešel s prázdnou a tak si každý přivezl domů medaili na památku bez ohledu na umístění a malou sladkou odměnu.

A co se týká výkonu našeho týmu, tak bylo vidět, že se mají ještě co učit. I přes konečné 8. místo bych celý tým chtěla pochválit za snahu a doufám, že se jejich výsledky budou jenom a jenom zlepšovat.“

 

P.Č.